Główna » Wydarzenia » Policyjni Wywiadowcy zatrzymali włamywaczy
 

Menu KMP Szczecin

Joomla Slide Menu by DART Creations

polecane Strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Policyjni Wywiadowcy zatrzymali włamywaczy PDF Drukuj Email

Policjanci z Ogniwa Wywiadowców Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie zatrzymali tuż po popełnionym przestępstwie dwie osoby. Nastolatek i 24-latek włamali się do pojazdu i ukradli z niego radio i aparat fotograficzny.

 Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na Prawobrzeżu, przy ul. Rydla.

Patrol policyjnych wywiadowców sprawdzał niestrzeżone parkingi. W pewnym momencie ich uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, z których jeden był bardzo młody. Funkcjonariusze „po cywilnemu” zobaczyli jak chwilę znajdowali się przy fiacie ducato camping, a następnie weszli do jego wnętrza.  Policjanci postanowili ich sprawdzić. Kiedy zbliżyli się dwójka obserwowanych wyskoczyła z pojazdu. Każdy z nich odrzucił na ziemię jakiś przedmiot. Rzut oka na fiata wystarczył aby stwierdzić, że chłopak i młody mężczyzna dostali się do wnętrza po wyważeniu bocznych drzwi. Z wnętrza zostały skradzione przedmioty odrzucone przez zatrzymanych, czyli radio samochodowe i aparat fotograficzny.

Ponadto, jak się okazało po sprawdzeniach ta sama dwójka próbowała chwilę wcześniej włamać się do stojącego niedaleko samochodu marki Iveco, lecz tam sprawcy do środka pojazdu nie dostali się.

 14-latek i 24-latek zostali zatrzymani do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Aktualnie policjanci z komisariatu Szczecin Dąbie wykonują w tej sprawie czynności.

Obaj zatrzymani byli już w przeszłości notowani przez Policję za podobne czyny. Dorosłemu sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a sprawę nieletniego rozpatrzy sąd rodzinny.
 
Witamy na witrynie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie www.kmp.szczecin.pl Ten Serwer NIE JEST w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera TYLKO JAWNE dane udostępnione przez Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie copyright 2010 Komenda Miejska Policji w Szczecinie ul. Kaszubska 35 - Referat Łączności i informatyki Strona stworzona przy współudziale WKS KWP w Szczecinie Webmaster: Rafał Szynkiewicz